Aktive medlemmer

Vagn Sletting

Vagn Sletting

Telefon: 86 19 16 75 vagn@sletting.com

 

 

Sten Hansen A/S

Sten Hansen

Telefon: 86 75 00 71 sten.hansen@post.tele.dk

 

Færch & Co Solbjerg A/STelefon: 86 92 76 99 ss@solbjergtomrer.dk

 

Skåde Tømrer-& Snedkerforretning

Frank Rytter

Telefon: 40 52 71 66

post@f-rytter.dk 

 

Skovby Snedkeri A/SJan Sæderup

Telefon: 87 44 00 48 post@skovbysnedkeri.dk

 

Højbo og Helgesen ApS

Erland Helgesen

Telefon: 86 26 37 11 erland.helgesen@gmail.com

Lars Mønsted Christiansen ApsLars ChristiansenTelefon:86 25 01 15 
 imailto:info@lmcaps.dk

 

Jan Rasmussen

Telefon: 40 71 62 00

 info@tf-jr.dk


 

Astrup Byggefirma A/S

Michael Astrup

Telefon: 86 28 54 28

ma@ajabyg.dk

 


Dennis Højer-Nielsen

Telefon:20447005

mail@aarhus-ts-dk

E.Anker & Søn A/S

Michael Ancher

Telefon: 86 15 29 11 

michael@e-anker.dk

 

Byggefirma JSP A/S

John S. Pedersen

Telefon: 86 92 65 95

jsp@jsp-byg.dk
Trige Tømrer-og Snedkerforretning

Christian Lønskov Andersen

Telefon: 24 82 25 25trigetomrer@gmail.com

 

Trige Tømrer-og Snedkerforretning

Thomas Kjær Rasmussen

Telefon: 40 88 58 73

thomasrasmussen2409@gmail.com

 

Risskov Tømrer & Snedkerforretning

Bent Brøndum

Telefon: 86 21 13 33

ets@rts-as.dk

 

Jydsk Tagbyg A/S

Sander Eskildsen

Telefon: 87 38 18 30 

info@jydsktagbyg.dk

 

 

Danny Foldager

Danny Foldager

Telefon: 86 37 35 76 danny@tmesterdf.dk

 

Hougaard og Nissen ApS

Leif Hougaard

Telefon: 86 75 09 99

h-n@mail.dk

www.hougaard-nissen.dk 

 

  Høilund Byg ApS

Per Høilund

Telefon: 40 76 71 00 info@hoilund-byg.dk

www.hoilund-byg.dk


Henrik Kejser A/S

Henrik Kejser

Telefon: 40 33 03 93

Henrik-Kejser@firma.tele.dk

www.henrik-kejser.dk

Planum A/S

Simon Schøler Steffensen

Syrenvænget 36

8362 Hørning

telefon: 21358024

planumtomrer@gmail.com

 

Carsten Christensen

Carsten Christensen

Telefon: 86 17 25 65 cc@toemrermester-cc.dk

www.toemrermester-cc.dk

 


K.A.Byg

Knud Andersen

Telefon: 86 17 70 50 

kabyg@mail.dk

 

Anders N. Andersen

Anders N.Andersen

Telefon: 86 22 42 11

Toftesvinget 37, 8250 Egå

andersnorgaard.andersen@g.mail.com


J.O.Byggefirma ApS

Jesper Olsen

Telefon: 20465682/20237880 jobyggefirma@tiscali.dk


Peter Lerche

Peter Lerche

Telefon: 86 11 58 11

mail@peterlerche.dk  

 

 

Passive medlemmer

 

Poul Andersen

Telefon: 86 16 14 10 /40 29 69 11

poulandersen@poulandersen.dk

 

Henning Christiansen

Telefon: 51 31 40 87 

lishenningchristiansen@gmail.com

Ole Bock

Telefon: 86 14 03 95

bock@get2net.dk

 

Paul Christensen

Telefon: 24 23 01 07

Finn Christensen

Telefon: 86 17 91 16

elsechristensen1@gmail.com

Karsten Dimke

Telefon: 86 22 70 05 

karstendimke@yahoo.dk

 

Kjeld Guldager

Telefon: 86 22 51 11/20 32 51 11

kjeld@guldager.net

 

Carl Heegaard

Telefon: 86 22 04 78 /51 76 80 24carlsoevinget@gmail.com

Mogens Ladefoged

Telefon: 86 24 05 1186 24 05 11

mtladefoged@stofanet.dk

 

Arne Hougaard Nielsen

Telefon: 86 25 13 41/40 41 13 97 

arne.hovgaard.nielsen@gmail.com

Ole Sejerskilde Nielsen

Telefon: 86 26 25 61 

biole@stofanet.dk

 

Niels Oustrup

Telefon: 86 14 36 01

no@oustrup.dk 

 

Erik Rasmussen

Telefon: 86 15 18 33 / 20 27 35 42

alsauras@hotmail.com 

Edvard Rasmussen

Telefon: 86 25 79 59 

ht-email@stofanet.dk

 

Anders J. Astrup

Telefon: 86 28 12 61

andersastrup@mail.dk

Børge Thomsen

Telefon: 86 21 51 44

bthomsen39@gmail.com 

 

Erik Ulrich Larsen

Erik Ulrich Larsen

Telefon: 86 26 37 16

eularsen@get2net.dk

 

Erik Ladefoged

Telefon: 86 25 21 65/ 40 68 35 07 

erik.ladefoged@hotmail.dk

Lasse Larsen
Telefon:86 15 63 11/86 15 63 11
 
Erik Højbo Nielsen

Telefon: 86 27 48 55 / 40 41 54 43 

sandmosen@stofanet.dk

Søren Peter Krei

Telefon:  40 37 93 03


Krei@tdcadsl.dk

 

Gunnar S. Kjærgaard

Telefon 86 11 01 10 / 27 72 59 55

gik55@mail1stofanet.dk


 

Til forside

Bliv medlem

Ønsker du at høre mere om Aarhus Tømrerlaug, og hvad vi kan tilbyde dig som medlem, så kontakt os. 

 

 

Kontakt Aarhus Tømrerlaug

Dansk byggeri

Læs seneste nyheder her

 

Minister bag duggede ruder

Der er vrede hos vinduesproducenter, der i tillid til en dialog med Energistyrelsen har investeret i udvikling af moderne komfort og indeklimavenlige vinduer..... 

Læs hele nyheden

Leverandører, der tager ansvar for skjulte fejl og mangler

Entreprenører har ansvaret for skjulte fejl og mangler i ti år – det har leverandørerne ikke nødvendigvis, men på www.mangelansvar.dk kan man se hvilke leverandører, der faktisk påtager sig ansvar....

Læs hele nyheden